РБ, Гродзенская вобл., г.п.Зэльва

+375291247534 gorchichko@mail.ru

Дыстанцыйная алімпіяда па беларускай мове «Гука-літарныя пацешкі» для 6 класа (2020): аналіз вынікаў і аб’яўленне пераможцаў

У дыстанцыйнай алімпіядзе «Гука-літарныя пацешкі» для 6 класа, праведзенай 13.10.2020 г., прынялі ўдзел вучні з 48 навучальных устаноў рэспублікі. Кожная работа правяралася не толькі праграмай, але і ўручную, таму вынікі па завяршэнні выканання алімпіяды могуць не супасці з тымі, якія  прадстаўлены ў табліцы на сайце. За кожны рускі сімвал (тыпу и, щ, у замест ў) здымалася па 0,5 бала.

Па выніках алімпіяды пераможцамі сталі:

1.Бондар Таццяна, ДУА «Мотальская сярэдняя школа» Брэсцкай вобласці. Свой дыплом Таццяна можа спампаваць тут.

2.Аўзін Іван, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Іван можа спампаваць тут.

3.Рамейка Дзяніс, ДУА «Сярэдняя школа №7 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Дзяніс можа спампаваць тут.

4.Даўгун Іван, ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Іван можа спампаваць тут.

5.Аласюк Данііл, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Данііл можа спампаваць тут.

6.Акапян Ангеліна, ДУА «Сярэдняя школа №3 г.Смалявічы» Мінскай вобласці. Свой дыплом Ангеліна можа спампаваць тут.

7.Юшко Анастасія, ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

8.Залеўскі Мікіта, ДУА  «Галынкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Мікіта можа спампаваць тут.

9.Шуляк Дар’я, ДУА»Ракітненская яслі-сад-базавая школа» Брэсцкай вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

 

2 месца занялі:

1.Барысёнак Мацвей, ДУА «Клясціцкая дзіцячы сад — сярэдняя школа імя У.А. Хамчаноўскага” Віцебскай вобласці. Свой дыплом Мацвей можа спампаваць тут.

2.Шылавец Артём, ДУА «Клясціцкая дзіцячы сад — сярэдняя школа імя У.А.Хамчаноўскага» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Арцём можа спампаваць тут.

3.Кіцун Вікторыя, ДУА «Каралінская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Вікторыя можа спампаваць тут.

4.Вялесік Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

5.Маркоўскі Сяргей, ДУА «Каралінская сярэдняя школа»  Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Сяргей можа спампаваць тут.

6.Навумчык Дзяніс, ДУА «Елкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Дзяніс можа спампаваць тут.

 

3 месца заваявалі:

1.Шабунька Ангеліна, ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа»  Брэсцкай вобласці. Свой дыплом Ангеліна можа спампаваць тут.

2.Іканаска Паліна, ДУА «НПК Раклевіцкі дзіцячы сад-базавая школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Паліна можа спампаваць тут.

3.Пабуцэвіч Арына, ДУА «Сярэдняя школа №2 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Арына можа спампаваць тут.

4.Лосік Глеб, ДУА «Галынкаўская сярэдняя  школа», Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Глеб можа спампаваць тут.

5.Гнілазуб Андрэй, ДУА «ВПК Залескі яслі-сад—сярэдняя школа», Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Андрэй можа спампаваць тут.

6.Камчыц Эрык, ДУА «Сярэдняя школа №1 г. п.Рось» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Эрык можа спампаваць тут.

7.Ваўчок Ганна, ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска». Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

8.Тарчыла Віктар, ДУА  “Галынкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Віктар можа спампаваць тут.

 

Сертыфікаты за выкананне алімпіяды звыш 50% атрымалі:

Жоглік Яна, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Шэйка Ягор, ДУА «Каралінская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Калянчук Ігар, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Шышкоўская Маргарыта,  ДУА «Сярэдняя школа №109 г. Мінска». Спампаваць тут.

Буклярэвіч Мацвей, ДУА «Гімназія № 1 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Давыдчык Ксенія, ДУА «Елкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Аскірка Уладзімір,  ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Баяровіч Ганна, ДУА «Гімназія №19  г.Мінска». Спампаваць тут.

Анішчык Надзея, ДУА «Вярэйкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Філіпава Ксенія, ДУА «Гімназія №1  г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Рудовіч Любоў, ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа»  Брэсцкай вобласці. Спампаваць тут.

 

Калі каго з настаўнікаў цікавяць заданні алімпіяды, мы дашлём іх на электронную пошту асабіста. На сайце яны размяшчацца не будуць, так як гэта інтэлектуальная аўтарская праца цэлага гурту настаўнікаў.

Выніковая табліца рэйтынгу вучняў, якія выканалі алімпіяду на 50% і вышэй

(Вынікі вучняў, якія не набралі 50%, на сайце не размяшчаюцца. Па запытах настаўнікаў мы дасылаем іх праз электронную пошту).

№ п/п

Прозвішча,імя вучня

клас

Установа адукацыі

Вобласць, раён

колькасць балаў

працэнт выканання

месца

1.        

Бондар Таццяна

6″А»

ДУА «Мотальская сярэдняя школа»

Брэсцкая , Іванаўскі

64,5

87,16

1

2.        

Аўзін Іван

6

ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»

Віцебская вобл., Полацкі р-н

63,5

85,81

1

3.        

Рамейка Дзяніс

6 «Ж»

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа №7 г.Ваўкавыска»

Гродзенская, Ваўкавыскі

62,5

84,46

1

4.        

Даўгун Іван

6

ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»

Гродзенская

61,5

83,11

1

5.        

Аласюк Данііл

6

ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа”

Гродзенская Зэльвенскі

61,5

83,11

1

6.        

Акапян Ангеліна

6

ДУА «Сярэдняя школа №3 г.Смалявічы»

Мінская вобл

60

81,08

1

7.        

Юшко Анастасія

6

ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»

Гродзенская

60,5

81,76

1

8.        

Залеўскі Мікіта

6

ДУА  «Галынкаўская сярэдняя школа”

Гродзенская, Зэльвенскі

59,5

80,41

1

9.        

Шуляк Дар’я

6

ДУА»Ракітненская яслі-сад-базавая школа»

Брэсцкая, Лунінецкі

59,5

80,41

1

10.    

Барысёнак Мацвей

6

ДУА»Клясціцкая дзіцячы сад -сярэдняя школа імя У.А. Хамчаноўскага”

Віцебская,Расонскі

56,5

76,35

2

11.    

Шылавец Артём

6

ДУА»Клясціцкая дзіцячы сад-сярэдняя школа імя У.А.Хамчаноўскага»

Віцебская,Расонская

56,5

76,35

2

12.    

Кіцун Вікторыя

6

ДУА ,,Каралінская СШ»

Гродзенская вобл.,Зэльвенскі р-н.

56,5

76,35

2

13.    

Вялесік Дар’я

6

ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»

Гродзенская вобласць

55,5

75

2

14.    

Маркоўскі Сяргей

6

Каралінская сярэдняя школа

Гродзенская, Зэльвенскі

55,5

75

2

15.    

Навумчык Дзяніс

6

Елкаўская сярэдняя школа

Гродзенская, Зэльвенскі

55

74,32

2

16.    

Шабунька Ангеліна

6

ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа»

Брэсцкая, Лунінецкі

54,5

73,65

3

17.    

Іканаска Паліна

6

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «НПК Раклевіцкі дзіцячы сад-базавая школа»

Гродзенская вобласць Дзятлаўскі раён

54,5

73,65

3

18.    

Пабуцэвіч Арына

6

ДУА «Сярэдняя школа №2 г.Ваўкавыска

Гродзенская

54,5

73,65

3

19.    

Лосік Глеб

6

ДУА «Галынкаўская сярэдняя  школа”

Гродзенская, Зэльвенскі

54

72,97

3

20.    

Гнілазуб Андрэй

6

ДУА «ВПК Залескі яслі-сад—сярэдняя школа»

Гродзенская, Смаргонскі

53,5

72,3

3

21.    

Камчыц Эрык

6

Сярэдняя Школа №1 г. п. Рось

Гродзенская, Ваўкавыскі

53,5

72,3

3

22.    

Ваўчок Ганна

6 В

ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска»

г. Мінск

53

71,62

3

23.    

Тарчыла Віктар

6

ДУА  “Галынкаўская сярэдняя школа”

Гродзенская Зэльвенскі

52,5

70,95

3

24.

Жоглік Яна

6

ДУА»Галынкаўская сярэдняя школа”

Гродзенская, Зэльвенскі

51

68,92

серт.

25.

Шэйка Ягор

6

ДУА «Каралінская сярэдняя школа»

Гродзенская вобласць,Зэльвенскі раён

49,5

66,89

серт.

26.

Калянчук Ігар

6

Князеўская сярэдняя школа

Гродзенская, Зэльвенскі

50

67,57

серт.

27.

ШЫШКОЎСКАЯ МАРГАРЫТА

6 А

ДУА «Сярэдняя школа №109 г. Мінска»

Г.МІНСК

49

66,22

серт.

28.

Буклярэвіч Мацвей

6 Б

Гімназія № 1 г. Ваўкавыска

Гродзенская

48,5

65,54

серт.

29.

Давыдчык Ксенія

6

Дзяржаўная ўстанова адукацыі » Елкаўская СШ»

Гродзенская вобласць, Зэльвенскі раён

48,5

65,54

серт.

30.

Аскірка Уладзімір

6

ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»

Гродзенская

46,5

62,84

серт.

31.

Баяровіч Ганна

6″В»

ГУА Гімназія №19

г.Мінск , Фрунзянскі раён

44,5

60,14

серт.

32.

Анішчык Надзея

6

Вярэйкаўская сярэдняя школа

Гродзенская, Ваўкавыскі

44,5

60,14

серт.

33.

Філіпава Ксенія

6 «Б»

ГУО Гімназія №1

Горад Ваукавыск

43,5

58,78

серт.

34.

Рудовіч Любоў

6

ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа»

Брэсцкая, Лунінецкі

39,5

53,38

серт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *