РБ, Гродзенская вобл., г.п.Зэльва

+375291247534 gorchichko@mail.ru

Дыстанцыйная алімпіяда па беларускай мове «Кошык пунктуацыі» для 6 класа: аналіз вынікаў і аб’яўленне пераможцаў

алімпіяда

У дыстанцыйнай алімпіядзе «Кошык пунктуацыі» для 6 класа, праведзенай 14.04.2020 г., прынялі ўдзел вучні з 55 навучальных устаноў рэспублікі. Кожная работа правяралася не толькі праграмай, але і ўручную, таму вынікі па завяршэнні выканання алімпіяды могуць не супасці з тымі, якія  прадстаўлены ў табліцы на сайце. За кожны рускі сімвал (тыпу и, щ, у замест ў) здымалася па 0,5 бала.

Па выніках алімпіяды пераможцамі сталі:

1.Кажамячонак  Лідзія, ДУА » Яслі-сад — базавая школа №11 г.Полацка» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Лідзія можа спампаваць тут.

2.Касцюкевіч Сцяпан, ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа» Магілёўскай вобласці. Свой дыпломСцяпан можа спампаваць тут.

3.Сцефаненка Аляксандра, ДУА «Сярэдняя школа г.п.Краснаполле» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Аляксандра можа спампаваць тут.

4.Кулініч Мікіта, ДУА «Сярэдняя школа г.п. Краснаполле» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Мікіта можа спампаваць тут.

5.Шапруноў Павел,  ДУА «Слабадская яслі-сад- базавая школа Шумілінскага раёна» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Павел можа спампаваць тут.

6.Калянчук Аляксандр, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Аляксандр можа спампаваць тут.

7.Сердзюкоў Яўгеній, ДУА»Сярэдняя школа г.п.Краснаполле» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Яўгеній можа спампаваць тут.

8.Нікулін Яўгеній, ДУА «Сярэдняя школа №40 г.Віцебска». Свой дыплом Яўгеній можа спампаваць тут.

9.Мацкевіч Вікторыя, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Вікторыя можа спампаваць тут.

10.Чура Ангеліна, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Ангеліна можа спампаваць тут.

11. Пронская Паліна, ДУА “Сярэдняя школа №5 г. Масты” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Паліна можа спампаваць тут.

12.Паўлушчанка Марына, ДУА» Сярэдняя школа г.п. Краснаполле» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Марына можа спампаваць тут.

 

2 месца занялі:

1.Шаўлюга Дар’я, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

2.Мазець Елізавета, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Елізавета можа спампаваць тут.

3.Ляшчэня Сяргей, ДУА «Сярэдняя школа №32 г. Бабруйска» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Сяргей можа спампаваць тут.

4.Васіленка Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа г. п. Краснаполле» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

 

3 месца заваявалі:

1.Латышава Мілана, ДУА «Сярэдняя школа № 40 г.Віцебска». Свой дыплом Мілана можа спампаваць тут.

2.Грынявецкі Ілья, ДУА «Сярэдняя школа №40 г.Віцебска». Свой дыплом Ілья можа спампаваць тут.

3.Мелеш Мацвей, ДУА «Сярэдняя школа №5 г. Брэста». Свой дыплом Мацвей можа спампаваць тут.

4.Церашкова Ганна, ДУА «Гімназія №3 г. Віцебска імя А.С.Пушкіна». Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

5.Кузняцова Лізавета, ДУА «Гімназія №3 г.Віцебска імя А.С.Пушкіна». Свой дыплом Лізавета можа спампаваць тут.

6.Грыгаровіч Ягор, ДУА «Гімназія №2 г.Віцебска». Свой дыплом Ягор можа спампаваць тут.

 

Сертыфікаты за выкананне алімпіяды звыш 50% атрымалі:

Шамкова Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №40 г.Віцебска». Свой сертыфікат Дар’я можа спампаваць тут.

Серабро Станіслаў, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.п. Бешанковічы» Віцебскай вобласці. Свой сетрыфікат Станіслаў можа спампаваць тут.

 

Вынікі Кароль Карыны, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці ануляваны з-за паўторнага выканання заданняў, што супярэчыць умове алімпіяды.

Калі каго з настаўнікаў цікавяць заданні алімпіяды, мы дашлём іх на электронную пошту асабіста. На сайце яны размяшчацца не будуць, так як гэта інтэлектуальная аўтарская праца цэлага гурту настаўнікаў.

Выніковая табліца рэйтынгу вучняў, якія выканалі алімпіяду на 50% і вышэй

(Вынікі вучняў, якія не набралі 50%, на сайце не размяшчаюцца. Па запытах настаўнікаў мы дасылаем іх праз электронную пошту).

№ п/п

Імя і прозвішча вучня

Клас

Поўная назва ўстановы адукацыі

Вобласць, раён

Колькасць правільных адказаў

Працэнт правільных адказаў (%)

Месца

1.

 Кажамячонак  Лідзія

6

ДУА » Яслі-сад — базавая школа №11 г.Полацка»

Віцебская вобл., Полацкі р-н

63

100

1

2.

Касцюкевіч Сцяпан

6

ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа»

Магілёўская Глускі

61

96,83

1

3.

Сцефаненка Аляксандра

6

ДУА «Сярэдняя школа г.п.Краснаполле»

Магілёўская Краснапольскі

60

95,24

1

4.

Кулініч Мікіта

6

ДУА»Сярэдняя школа г.п. Краснаполле»

Магілёўская вобласць, Краснапольскі раён

60

95,24

1

5.

Шапруноў Павел

6

ДУА «Слабадская яслі-сад- базавая школа Шумілінскага раёна»

Віцебская

60

95,24

1

6.

Калянчук Аляксандр

6

Князеўская сярэдняя школа

Гродзенская, Зэльвенскі

59,5

94,44

1

7.

Сердзюкоў Яўгеній

6

ДУА»Сярэдняя школа г.п.Краснаполле»

Магілёўская вобласць, Краснапольскі раён

58,5

92,86

1

8.

Нікулін Яўгеній

6 «А»

Сярэдняя школа №40 г.Віцебска

г.Віцебск

58

92,06

1

9.

Мацкевіч Вікторыя

6

ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»

Віцебская вобл., Полацкі р-н

57,5

91,27

1

10.

Чура Ангеліна

6

Князеўская сярэдняя школа

Гродзенская, Зэльвенскі

57

90,48

1

11.

Пронская Паліна Паўлаўна

6

ДУА “Сярэдняя школа №5 г. Масты”

Гродзенская

57

90,48

1

12.

Паўлушчанка Марына

6

ДУА» Сярэдняя школа г.п. Краснаполле»

Магілёўская вобласць, Краснапольскі раён

57

90,48

1

13.

Шаўлюга Дар’я

6

ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»

Віцебская вобл., Полацкі р-н.

56

88,89

2

14.

Мазець Елізавета

6

Князеўская сярэдняя школа

Гродзенская, Зэльвенскі

56

88,89

2

15.

Ляшчэня Сяргей

6″А»

ДУА СШ №32 г. Бабруйска

Магілёўская

56

88,89

2

16.

Васіленка Дар’я

6 «А»

ДУА «Сярэдняя школа г. п. Краснаполле»

Магілёўская вобласць Крпснапольскі раён

53

84,13

2

17.

Латышава Мілана

6 А

ДУА «Сярэдняя школа № 40 г.Віцебска»

Віцебск

50

79,37

3

18.

Грынявецкі Ілья

6 «А»

ДУА «Сярэдняя школа №40 г.Віцебска»

г.Віцебск, Першамайскі раён

48

76,19

3

19.

Мелеш Мацвей

6

Сярэдняя школа №5 г. Брэста

Брэсцкая вобласць, Ленінскі раён

47

74,6

3

20.

Церашкова Ганна

6 «Б»

ДУА «Гімназія №3 г. Віцебска імя А.С.Пушкіна»

Кастрычніцкі

47

74,6

3

21.

Кузняцова Лізавета

Гімназія №3 г.Віцебска імя А.С.Пушкіна

Віцебская, Кастрычніцкі

47

74,6

3

22.

Грыгаровіч Ягор

6 В

Гімназія №2

Віцебск

47

74,6

3

23.

Шамкова Дар’я Аляксандраўна

6 А

Сярэдняя школа №40 г.Віцебска

г.Віцебск

42

66,67

серт.

24.

Серабро Станіслаў

6 «Б»

ДУА «Сярэдняя школа №1 г.п. Бешанковічы»

Віцебская вобласць

39

61,9

серт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *