РБ, Гродзенская вобл., г.п.Зэльва

+375291247534 gorchichko@mail.ru

Дыстанцыйная алімпіяда па беларускай мове «Лексічныя пацешкі» для 6 класа (2020): аналіз вынікаў і аб’яўленне пераможцаў

лексіка

У дыстанцыйнай алімпіядзе «Лексічныя пацешкі» для 6 класа, праведзенай 07.12.2020 г., прынялі ўдзел вучні з 54 навучальных устаноў рэспублікі. Кожная работа правяралася не толькі праграмай, але і ўручную, таму вынікі па завяршэнні выканання алімпіяды могуць не супасці з тымі, якія  прадстаўлены ў табліцы на сайце. За кожны рускі сімвал (тыпу и, щ, у замест ў) здымалася па 0,5 бала.

Па выніках алімпіяды пераможцамі сталі:

Матушка Ганна, ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска». Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

Ваўчок Ганна, ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска». Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

Пярвухіна Эвяліна, ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска». Свой дыплом Эвяліна можа спампаваць тут.

Міхалькевіч Лізавета ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска». Свой дыплом Лізавета можа спампаваць тут.

Баяровіч Ганна, ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска». Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

Шылавец Артём, ДУА «Клясціцкая дзіцячы сад — сярэдняя школа імя У.А.Хамчаноўскага» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Арцём можа спампаваць тут.

 

2 месца занялі:

Данілава Варвара, ДУА  «Гімназія №19 г.Мінска». Свой дыплом Варвара можа спампаваць тут.

Лойка Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №3 г. Шчучына» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

Сакалоўскі Максім, ДУА «Міжэрыцкі дзіцячы сад — базавая школа імя У.Ляха» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Максім можа спампаваць тут.

Радзіон Анастасія, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

Барысёнак Матвей, ДУА «Клясціцкая дзіцячы сад-сярэдняя школа імя У.А.Хамчаноўскага Расонскага раёна» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Матвей можа спампаваць тут.

Свістун ІльяДУА «НПК Дзярэчынскі дзіцячы сад — сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Ілья можа спампаваць тут.

Жак Вольга, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Вольга можа спампаваць тут.

Кіцун Вікторыя, ДУА «Каралінская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Вікторыя можа спампаваць тут.

Баранашнік Яна, ДУА «Гімназія №2 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Яна можа спампаваць тут.

 

3 месца заваявалі:

Буклярэвіч Мацвей, ДУА «Гімназія № 1 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Мацвей можа спампаваць тут.

Мандрык Дар’я, ДУА «Гімназія №2 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

Свейка Ганна, ДУА «Гімназія №2 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

Лукша Дзяніс, ДУА «Сярэдняя школа №18 г.Магілёва». Свой дыплом Дзяніс можа спампаваць тут.

Аласюк Данііл, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Данііл можа спампаваць тут.

Сталярэўская Паліна, ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Паліна можа спампаваць тут.

Ганчарова Аляксандра, ДУА «Сярэдняя школа №109 г.Мiнска». Свой дыплом Аляксандра можа спампаваць тут.

Панасік Міхаіл, ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Міхаіл можа спампаваць тут.

 

 

Сертыфікаты за выкананне алімпіяды звыш 50% атрымалі:

Шэйка Ягор, ДУА «Каралінская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Вялесік Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Шанчук Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №3 г. Шчучына» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Рыжкова Дар’я, ДУА»Сярэдняя школа №18 г. Магiлева». Спампаваць тут.

Сунэлік Соф’я, ДУА «Гімназія № 1 г.Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Маркоўскі Сяргей, ДУА «Каралінская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

 

Калі каго з настаўнікаў цікавяць заданні алімпіяды, мы дашлём іх на электронную пошту асабіста. На сайце яны размяшчацца не будуць, так як гэта інтэлектуальная аўтарская праца цэлага гурту настаўнікаў.

Выніковая табліца рэйтынгу вучняў, якія выканалі алімпіяду на 50% і вышэй

(Вынікі вучняў, якія не набралі 50%, на сайце не размяшчаюцца. Па запытах настаўнікаў мы дасылаем іх праз электронную пошту).

 

№ п/п
ПІ вучня
Установа адукацыі
Вобласць, раён
Колькасць адказаў
Памылкі ў рэгістрацыі
працэнт выканання
Месца
1.
Матушка Ганна
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Гімназія № 19 г.Мінска»
Мінск
73,5
96,71
1
2.
Пярвухіна Эвяліна
Дзяржаўная ўстанова адукацыі гімназія 19
Мінкс
72
94,74
1
3.
Міхалькевіч Лізавета
Гімназія нумар 19
Мінск
71,5
94,08
1
4.
Баяровіч Ганна
Джяржаўная Ўстанова Адукацыі
г. Мінск
71
-2 б
90,79
1
5.
Ваўчок Ганна
ДУА «Гімназія №19 г. Мінска»
Горад Мінск
70
92,11
1
6.
Шылавец Арцём
ДУА «Клясціцкая дзіцячы сад-сярэдняя школа імя У.А.Хамчаноўскага Расонскага раёна»
Віцебская, Расонскі
69
90,79
1
7.
Данiлава Варвара
Гiмназiя 19 г. Мiнска
Г. Мiнск
68
89,47
2
8.
Лойка Дар’я
ДзУА «СШ № 3 г. Шчучына»
Гродзенская
67,5
88,82
2
9.
Сакалоўскі Максім
Міжэрыцкі дзіцячы сад — базавая школа імя У.Ляха
Гродзенская вобласць, Зэльвенскі раён
66
86,84
2
10.
Радзіон Анастасія
ДУА «Галынкаўская СШ»
Гродзенская, Зэльвенскі
65
85,53
2
11.
Барысёнак Матвей
ДУА «Клясціцкая дзіцячы сад-сярэдняя школа імя У.А.Хамчаноўскага Расонскага раёна»
Віцебская, Расонскі
64
84,21
2
12.
Свістун Ілья
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Навучальна-педагагічны комплекс Дзярэчынскі дзіцячы сад-сярэдняя школа»
Гродзенская, Зэльвенскі
64
84,21
2
13.
Жак Вольга
ДУА » Галынкаўская СШ»
Гродзенская, Зельвенскі
62
81,58
2
14.
Кіцун Вікторыя
ДУА ,,Каралінская СШ»
Гродзенская вобласць, Зэльвенскі р-н
61
80,26
2
15.
Баранашнік Яна
Гімназія №2 г. Ваўкавыска
Гродзенская
61
80,26
2
16.
Буклярэвіч Мацвей
Гімназія № 1 г. Ваўкавыска
Гродзенская
60,5
79,61
3
17.
Мандрык Дар’я
Гімназія №2 г. Ваўкавыска
Гродзенская
60
78,95
3
18.
Свейка Ганна Аляксандраўна
ДУА»Гімназія №2 г. Ваўкавыска»
Гродзенская
58
76,32
3
19.
Лукша Дзяніс
ДУА «Сярэдняя школа №18 г.Магілёва»
Магілёўская
57
75
3
20.
Аласюк Данііл
ДУА»Галынкаўская СШ»
Гродзенская Зэльвенская
56,5
74,34
3
21.
Сталярэўская Паліна
ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»
Гродзенская
56,5
74,34
3
22.
Ганчарова Аляксандра
ДУА СШ №109
г. Мінск
54,5
71,71
3
23.
Панасік Міхаіл
ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»
Гродзенская
53,5
70,39
3
24.
Шэйка Ягор
ДУА»Каралінская сярэдняя школа»
Гродзенская вобласць, Зэльвенскі раён.
49
64,47
серт.
25.
Вялесік Дар’я
ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»
Гродзенская
46
60,53
серт.
26.
Шанчук Дар’я
ДУА «СШ» нумар 3 г. Шчучына
Гродзенская
44
-1 б
56,89
серт.
27.
Рыжкова Дар’я
ДУА»Сярэдняя школа №18 г. Магiлева»
Магiлеуская
42,5
55,92
серт.
28.
Сунэлик Софья
Гимназия 1 г. Ваукавыск
Гродзенская Ваукавыски
41
2 б
51,28
серт.
29.
Маркоўскі Сяргей
Каралінская сярэдняя школа
Гродзенская, Зэльвенскі
40
52,63
серт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *