РБ, Гродзенская вобл., г.п.Зэльва

+375291247534 gorchichko@mail.ru

Дыстанцыйная алімпіяда па беларускай мове «Лексічныя пацешкі» для 6 класа: аналіз вынікаў і аб’яўленне пераможцаў

лексіка

У дыстанцыйнай алімпіядзе «Лексічныя пацешкі» для 6 класа, праведзенай 10.12.2019 г., прынялі ўдзел вучні з 224 навучальных устаноў рэспублікі. Кожная работа правяралася не толькі праграмай, але і ўручную, таму вынікі па завяршэнні выканання алімпіяды могуць не супасці з тымі, якія  прадстаўлены ў табліцы на сайце. За кожны рускі сімвал (тыпу и, щ, у замест ў) здымалася па 0,5 бала. За памылкі ў рэгістрацыі балы здымаліся таксама (глядзі выніковую табліцу).

Па выніках алімпіяды пераможцамі сталі:

1.Калянчук Аляксандр, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Аляксандр можа спампаваць тут.

2.Ларкова Анастасія, ДУА «Сярэдняя школа №8 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

3.Лісіца Ксенія, ДУА «Сярэдняя школа №8 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Ксенія можа спампаваць тут.

4.Чура Ангеліна, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Ангеліна можа спампаваць тут.

5.Сташкевіч Алена, ДУА «Шпакоўшчынская дзіцячы сад-базавая школа Полацкага раёна» Віцебскай вобласці.  Свой дыплом Алена можа спампаваць тут.

6.Кароль Карына, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Карына можа спампаваць тут.

7.Ляшчэня Сяргей, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Бабруйска» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Сяргей можа спампаваць тут.

 

2 месца занялі:

1.Скуратовіч Улада, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска». Свой дыплом Улада можа спампаваць тут.

2.Пархоменка Мілана, ДУА» Сярэдняя школа №2 г. Ельска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Мілана можа спампаваць тут.

3.Ліс Аліна, ДУА «Сярэдняя школа №8 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Аліна можа спампаваць тут.

4.Захарэнка Аляксандр, ДУА «Сярэдняя школа №8 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Аляксандр можа спампаваць тут.

5.Мазець Елізавета, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Елізавета можа спампаваць тут.

6.Шыперка Марыя, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска» Свой дыплом Марыя можа спампаваць тут.

7. Эмір Ніса, ДУА «Гімназія №18 г. Мінска». Свой дыплом Эмір можа спампаваць тут.

8. Радзевіч Лізавета, ДУА «Гімназія №3  імя А.С.Пушкіна». Свой дыплом Лізавета можа спампаваць тут.

9.Хамічэнка Паліна, ДУА «Сярэдняя школа №2 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Паліна можа спампаваць тут.

10.Ларыёнаў Арсеній, ДУА «Сярэдняя школа №12 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Арсеній можа спампаваць тут.

11.Матвеенка Цімафей, ДУА «Сярэдняя школа № 39 г.Гомеля». Свой дыплом Цімафей можа спампаваць тут.

12.Савіч Аліна, ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа» Брэсцкай вобласці. Свой дыплом Аліна можа спампаваць тут.

13.Валавы Данііл, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска». Свой дыплом Данііл можа спампаваць тут.

14.Дайнэка  Станіслаў, ДУА «Сярэдняя школа №8 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Станіслаў можа спампаваць тут.

15.Герасіменка Дар’я, ДУА «Капаткевіцкая сярэдняя школа» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

16.Мiрановiч Марыя, ДУА «Гiмназiя №18 г. Мiнска». Свой дыплом Марыя можа спампаваць тут.

17.Пронская Паліна, ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Масты» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Паліна можа спампаваць тут.

18.Хадзько Мікіта, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска». Свой дыплом Мікіта можа спампаваць тут.

 

3 месца заваявалі:

1.Палякоў Мікіта, ДУА » Сярэдняя школа № 32 г. Мінска». Свой дыплом Мікіта можа спампаваць тут.

2.Церашкова Ганна, ДУА «Гімназія №3 імя А.С.Пушкіна г.Віцебска». Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

3.Хмялькова Анастасiя, ДУА «Гiмназiя №18  г. Мiнска». Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

4.Далідовіч Дзмітрый, ДУА «Гімназія №18 г. Мiнска».  Свой дыплом Дзмітрый можа спампаваць тут.

5.Ярмоленка Дзмiтрый, ДУА «Сярэдняя школа №28 г. Вiцебска». Свой дыплом Дзмітрый можа спампаваць тут.

6.Шапруноў Павел, ДУА «Слабадская яслі-сад-базавая школа Шумілінскага раёна».  Свой дыплом Павел можа спампаваць тут.

7.Мартыненка Мацвей, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мiнска».  Свой дыплом Мацвей можа спампаваць тут.

8.Лісічэнка Глеб, ДУА «Сярэдняя школа №40 г.Віцебска». Свой дыплом Глеб можа спампаваць тут.

9.Кудравец Анастасія, ДУА «Пціцкі дзіцячы сад — сярэдняя школа» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

10.Намуйлік Ганна, ДУА «Сярэдняя школа №8 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

11.Сцерлікава Варвара, ДУА «Гімназія 18 г.Мінска». Свой дыплом Варвара можа спампаваць тут.

12.Сіраж Лізавета, ДУА «Бывалькаўскі дзіцячы сад-сярэдняя школа» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Лізавета можа спампаваць тут.

13.Юшкевіч Мікіта, ДУА «Сярэдняя школа №40 г.Віцебска». Свой дыплом Мікіта можа спампаваць тут.

14.Вільбік Мацвей, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска». Свой дыплом Мацвей можа спампаваць тут.

15.Бараноўская Анастасія, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска». Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

16.Кузьмінчук Лізавета, ДУА «Сярэдняя школа №28 г.Віцебска». Свой дыплом Лізавета можа спампаваць тут.

17.Капельшчыкава Ксенія, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска». Свой дыплом Ксенія можа спампаваць тут.

18.Драко Ганна, ДУА»Сярэдняя школа №32 г.Бабруйска» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

19.Кузьменка Ксенiя, ДУА «Сярэдняя школа №39 г. Гомеля». Свой дыплом Ксенія можа спампаваць тут.

20.Арлова Кацярына, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» ГомельскайМінскай вобласці. Свой дыплом Кацярына можа спампаваць тут.

21.Наумовіч Марыя, ДУА «Забалоцкая сярэдняя школа» Мінскай вобласці. Свой дыплом Марыя можа спампаваць тут.

22.Янчэўская Ангеліна, ДУА «Ахрэмаўская яслі-сад — сярэдняя школа» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Ангеліна можа спампаваць тут.

23.Нарэль Аліна, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Наваполацка» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Аліна можа спампаваць тут.

24.Дашкоўскі Уладзіслаў, ДУА «Майсееўскі дзіцячы сад-базавая школа» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Уладзіслаў можа спампаваць тут.

25. Цясоўскі Іван, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» Мінскай вобласці. Свой дыплом Іван можа спампаваць тут.

26.Баршчэўскі Раман, ДУА «Сярэдняя школа №7 г.Смаргоні» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Раман можа спампаваць тут.

27.Савіцкая Вольга, ДУА «Сярэдняя школа №3 г.Шчучына» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Вольга можа спампаваць тут.

28.Крыжэўская Кацярына, ДУА «Сярэдняя школа №77 г. Мінска». Свой дыплом Кацярына можа спампаваць тут.

29.Аліферовіч Вадзім, ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа» Брэсцкай вобласці. Свой дыплом Вадзім можа спампаваць тут.

30.Марозава Уладзіслава, ДУА «Ахрэмаўская яслі-сад-сярэдняя школа Браслаўскага раёна» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Уладзіслава можа спампаваць тут.

31. Платун Раман, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска». Свой дыплом Раман можа спампаваць тут.

 

Сертыфікаты за выкананне алімпіяды звыш 50% атрымалі:

Аўраменка Антон, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска» (спампаваць).

Вароніч Дзіна, ДУА»Ракітненская яслі-сад — базавая школа» (спампаваць).

Юранкова Валерыя, ДУА «Сярэдняя школа №32 г. Мінска» (спампаваць).

Канопліч Максім, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска» (спампаваць).

Шчурко Карына, ДУА «Сярэдняя школа №77 г.Мінска» (спампаваць).

Ігар Дзегцяроў, ДУА «Гімназія №18 г. Мінска» (спампаваць).

Макаед Надзея, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» (спампаваць).

Санкоўская Ірына, ДУА «Сярэдняя школа №8 г.Светлагорска» Гомельскай вобласці (спампаваць).

Дрэвiна Валерыя, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска» (спампаваць).

Сакута Кацярына, ДУА «Сярэдняя школа №3 г. Шчучына» Гродзенскай вобласці (спампаваць).

Юховіч Валерыя, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска» (спампаваць).

Шпартэнка Аляксей, ДУА «Гімназія №18 г. Мінска» (спампаваць).

Патроцына Ганна, ДУА «Ахрэмаўская яслі-сад-сярэдняя школа Браслаўскага раёна» Віцебскай вобласці (спампаваць).

Ільяшук Даша, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска» (спампаваць).

Путырская Мілана, ДУА «Сярэдняя школа №7 г. Смаргоні» Гродзенскай вобласці (спампаваць).

Давідзюк Таццяна, ДУА «Сярэдняя школа №8 г. Светлагорска» Гомельскай вобласці (спампаваць).

Зорын Максім, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска» (спампаваць).

Пішчала Варвара, ДУА «Сярэдняя школа №8 г. Светлагорска» Гомельскай вобласці (спампаваць). 

Бычэк Аляксей, ДУА «Сярэдняя школа №210 г.Мінска» (спампаваць). 

Максімчык Авяліна, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска» (спампаваць). 

Яфімчык Яўгеній, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» Мінскай вобласці (спампаваць). 

Жарскі Аляксандр, ДУА «Сярэдняя школа №1 г. Салігорска» Мінскай вобласці (спампаваць). 

Патароча Аляксандр, ДУА «Сярэдняя школа №8 г. Светлагорска» Гомельскай вобласці (спампаваць).

Утаўка Ксенія, ДУА «Сярэдняя школа №3 г. Шчучына» Гродзенскай вобласці (спампаваць).

Каменюка Есенія, ДУА «Сярэдняя школа №1 г. Салігорска» Мінскай вобласці (спампаваць).

Іваноў Мікалай, ДУА «Чабатовіцкі дзіцячы сад-сярэдняя школа Буда-Кашалеўскага раена» Гомельскай вобласці (спампаваць).

Тоўкач Злата, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» Мінскай вобласці (спампаваць).

Бягун Ягор, ДУА «Сярэдняя школа №43 г.Мінска» (спампаваць).

Сырокваш Марк, ДУА «Гімназія №18 г.Мінска»  (спампаваць).

Краўчук Павел, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» Мінскай вобласці (спампаваць).

Драбышэўская Анастасiя, ДУА «Гiмназiя №18 г. Мiнска» (спампаваць).

Навуменка Арына, ДУА «Сярэдняя школа №39 г. Гомеля» (спампаваць).

Шкраба НадзеяДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» Мінскай вобласці (спампаваць).

Багайчук Алёна, ДУА «Сярэдняя школа №43 г.Мiнска» (спампаваць).

Сакалова Лізавета, ДУА «Сярэдняя школа №43 г.Мiнска» (спампаваць).

Габрукевіч Аляксей, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Салігорска» Мінская вобласць (спампаваць).

Брысін Аляксей, ДУА «Сярэдняя школа №32 г.Мінска» (спампаваць).

Шульга Даніла, ДУА»Сярэдняя школа № 1 г. Салігорска» Мінскай вобласці (спампаваць).

Паважаныя настаўнікі ДУА «Сярэдняя школа №8 г. Светлагорска» . Паведамляць вучням пароль без папярэдняй аплаты ўдзелу некарэктна ў адносінах да вашых калег, якія працуюць з гэтым сайтам. Нам трэба не толькі правяраць каля 800 работ, але яшчэ і адсочваць вучняў-зайцаў. Вашы вучні Бандарэнка Вікторыя, Гайшун Дар’я прынялі ўдзел у алімпіядзе без аплаты (або не даслалі чэк!). Іх рэзультаты ануляваны. Просім не дапускаць падобных інцыдэнтаў.

Вынікі вучняў Царук Ганны, ДУА «Сярэдняя школа №9 г. Мінска»Дубiнец Вiкторыі, ДУА «Сярэдняя школа №28 г.Вiцебска», Ермаловіч Паліны, ДУА «Сярэдняя школа №9 г.Барысава», Гарадовіч Соф’і, ДУА «Гімназія № 18 г. Мінска» таксама ануляваны з-за шматразовага выканання алімпіяды, што супярэчыць правілам правядзення нашых алімпіяд.

 

Вынікі Івановай Лідзіі, ДУА «Гімназія №1 г.Жодзіна» ануляваны з-за таго, што яна ходзіць у 7 клас, а выконвала алімпіяду для 6 класа.

Калі каго з настаўнікаў цікавяць заданні алімпіяды, мы дашлём іх на электронную пошту асабіста. На сайце яны размяшчацца не будуць, так як гэта інтэлектуальная аўтарская праца цэлага гурту настаўнікаў.

Выніковая табліца рэйтынгу вучняў, якія выканалі алімпіяду на 50% і вышэй

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *