РБ, Гродзенская вобл., г.п.Зэльва

+375291247534 gorchichko@mail.ru

Дыстанцыйная алімпіяда па беларускай мове «Лексічныя пацешкі» для 7 класа (2020): аналіз вынікаў і аб’яўленне пераможцаў

лексіка

У дыстанцыйнай алімпіядзе «Лексічныя пацешкі» для 7 класа, праведзенай 07.12.2020 г., прынялі ўдзел вучні з 73 навучальных устаноў рэспублікі. Кожная работа правяралася не толькі праграмай, але і ўручную, таму вынікі па завяршэнні выканання алімпіяды могуць не супасці з тымі, якія  прадстаўлены ў табліцы на сайце. За кожны рускі сімвал (тыпу и, щ, у замест ў) здымалася па 0,5 бала.

Па выніках алімпіяды пераможцамі сталі:

Касцюкевіч Сцяпан, ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Сцяпан можа спампаваць тут.

Юхневіч Паліна, ДУА «Жырмунская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Паліна можа спампаваць тут.

Капыш Ганна, ДУА “ВПК Крэўскі яслі-сад — сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Ганна можа спампаваць тут.

Яско Іван, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Іван можа спампаваць тут.

 

2 месца занялі:

Гусарава Ульяна, ДУА «Жырмунская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Ульяна можа спампаваць тут.

Сончык Андрэй, ДУА «НПК Дзярэчынскі дзіцячы сад-сярэдняя школа»  Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Андрэй можа спампаваць тут.

Нікулін Яўген, ДУА “Сярэдняя школа №40 г.Віцебска імя М.М.Громава”. Свой дыплом Яўген можа спампаваць тут.

Бондараў Сцяпан, ДУА»Каменскі ВПК дзіцячы сад -сярэдняя школа» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Сцяпан можа спампаваць тут.

Латышава Мілана, ДУА “Сярэдняя школа №40 г.Віцебска імя М.М.Громава”. Свой дыплом Мілана можа спампаваць тут.

Грынявецкі Ілья, ДУА “Сярэдняя школа №40 г.Віцебска імя М.М.Громава”. Свой дыплом Ілья можа спампаваць тут.

Мякеня Арцём, ДУА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Арцём можа спампаваць тут.

 

3 месца заваявалі:

Чарнец Мікіта, ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Мікіта можа спампаваць тут.

Паканечны Глеб, ДУА «Гімназія №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Глеб можа спампаваць тут.

Корынь Сняжана, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Сняжана можа спампаваць тут.

Кароль Карына, ДУА “Князеўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Карына можа спампаваць тут.

Шамкова Дар’я, ДУА “Сярэдняя школа №40 г.Віцебска”.  Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

Пятраш Бажэна, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Бажэна можа спампаваць тут.

Гарадок Аляксандр, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Аляксандр можа спампаваць тут.

Мазець Елізавета, ДУА “Князеўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Елізавета можа спампаваць тут.

Калянчук Аляксандр, ДУА “Князеўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Аляксандр можа спампаваць тут.

Шапруноў Павел, ДУА «Слабадская яслі-сад — базавая школа Шумілінскага раёна» Віцебскай вобласці. Свой дыплом Павел можа спампаваць тут.

Якаўлеў Глеб, ДУА «Каменскі ВПК дзіцячы сад — сярэдняя школа» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Глеб можа спампаваць тут.

Рачок Караліна, ДУА “Князеўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Караліна можа спампаваць тут.

 

Сертыфікаты за выкананне алімпіяды звыш 50% атрымалі:

Юранкова Валерыя, ДУА «Сярэдняя школа №32 г. Мінска». Спампаваць тут.

Шаўлюга Дар’я, ДУА «Яслі-сад-базавая школа № 11 г. Полацка» Віцебскай вобласці. Спампаваць тут.

Мацкевіч Вікторыя, ДУА «Яслі-сад — базавая школа №11 г.Полацка» Віцебскай вобласці. Спампаваць тут.

Куракова Кіра, ДУА «Сярэдняя школа №18 г. Магілёва». Спампаваць тут.

Раманенкава Дар’я, ДУА «Гімназія №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Кажамячонак Лідзія, ДУА «Яслі-сад -базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай вобласці. Спампаваць тут.

Шэстакова Дар’я, ДУА “Сярэдняя школа №18 г. Магiлёва”. Спампаваць тут.

Пронская Паліна, ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Масты» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Баршчэўскі Раман, ДУА «Сярэдняя школа №7 г.Смаргоні» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Зямкова Вераніка, ДУА»Мацвееўскі НПК дзіцячы сад-сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Макарава Варвара, ДУА «Гімназія №2 г. Ваўкавыска» Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Булка Валерыя, ДУА «Мацвееўскі НПК дзіцячы сад — сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці. Спампаваць тут.

Валузіна Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №18 г. Магілёва». Спампаваць тут.

Пракопчык Анастасія, ДУА «Сярэдняя школа №18 г. Магілёва». Спампаваць тут.

Казаніна Анастасія, ДУА «Сярэдняя школа №18 г. Магілёва». Спампаваць тут.

Гарбачэўскі Дзяніс, ДУА»Мацвееўскі НПК дзіцячы сад-сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці.  Спампаваць тут.

Давыдзенка Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №18 г. Магілёва». Спампаваць тут.

 

Вынікі Дарашэнка Ангеліны, Горнай Паліны і Варгана Андрэя (Дзяржаўная гімназія №1 г.п.Зэльва) ануляваны з-за паўторнага выканання заданняў, што супярэчыць умовам алімпіяды.

Калі каго з настаўнікаў цікавяць заданні алімпіяды, мы дашлём іх на электронную пошту асабіста. На сайце яны размяшчацца не будуць, так як гэта інтэлектуальная аўтарская праца цэлага гурту настаўнікаў.

Выніковая табліца рэйтынгу вучняў, якія выканалі алімпіяду на 50% і вышэй

(Вынікі вучняў, якія не набралі 50%, на сайце не размяшчаюцца. Па запытах настаўнікаў мы дасылаем іх праз электронную пошту).

№ п/п
ПІ вучня
Установа адукацыі
Вобласц, раён
колькасць балаў
працэнт выканання
месца
1.
Касцюкевіч Сцяпан
ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа»
Магілёўская Глускі
71,5
92,86
1
2.
Юхневіч Паліна
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Жырмунская сярэдняя школа»
Гродзенская вобласць, Воранаўскі раён
71,5
92,86
1
3.
Капыш Ганна
ВПК Крэўскі яслі-сад-сярэдняя школа
Гродзенская, Смаргонскі
71
92,21
1
4.
Яско Іван
ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»
Віцебская вобл., Полацкі р-н
69,5
90,26
1
5.
Гусарава Ульяна
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Жырмунская сярэдняя школа»
Гродзенская вобласць, Воранаўскі раён
67,5
87,66
2
6.
Сончык Андрэй
ДУА «Навучальна-педагагічны комплекс Дзярэчынскі дзіцячы сад сярэдняя школа»
Гродзенская, Зельвеньскі
67
87,01
2
7.
Нікулін Яўген
Сярэдняя школа №40
Віцебск
66,5
86,36
2
8.
Бондараў Сцяпан
ДУА»Каменскі ВПК дзіцячы сад -сярэдняя школа»
Магілёўская вобласць, Чавускі раён
65,5
85,06
2
9.
Латышава Мілана
 Сярэдняя школа №40 г. Віцебска імя М.М.Громава
г.Віцебск
64,5
83,77
2
10.
Грынявецкі Ілья
СШ №40 г. Віцебск імя М.М. Громава
г. Віцебск
64,5
83,77
2
11.
Мякеня Арцём
Установа адукацыі «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва»
Гродзенская, Зэльвенскі
62,5
81,17
2
12.
Чарнец Мікіта
ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Ваўкавыска»
Гродзенская
61
79,22
3
13.
Паканечны Глеб
ДУА Гімназія 2 г. Ваўкавыска
Гродзенская в. Ваўкавыскі р.
60,5
78,57
3
14.
Корынь Сняжана
Галынкаўская сярэдняя школа
Гродзенская, Зэльвенскі
57,6
74,81
3
15.
Кароль Карына
Князеўская сярэдняя школа
Гродзенская,Зэльвенскі
56,5
73,38
3
16.
Шамкова Дар’я
сярэдняя школа №40
Вітебск
56,5
73,38
3
17.
Пятраш Бажэна
Галынкаўская сярэдняя школа
Гродзенская, Зэльвенскій
56
72,73
3
18.
Гарадок Аляксандр
Галынкаўская сярэдняя школа
Гродзенская вобласть,Зэльвенскі раён
56
72,73
3
19.
Мазець Елізавета
Князеўская сярэдняя школа
Гродзенская, Зэльвенскі
56
72,73
3
20.
Калянчук Аляксандр
Князеўская сярэдняя школа
Гродзенская, Зэльвенскі
55
71,43
3
21.
Шапруноў Павел
ДУА «Слабадская яслі-сад- базавая школа Шумілінскага раёна»
Віцебская Шумілінскі
55
71,43
3
22.
Якаўлеў Глеб
ДУА «Каменскі ВПК дзіцячы сад — сярэдняя школа»
Магілёўская вобласць, Чавускі раён
55
71,43
3
23.
Рачок Караліна
Князеўская сярэдняя школа
Гродзенская, Зэльвенскі
55
71,43
3
24.
Юранкова Валерыя
Сярэдняя школа №32 г. Мінска
Мінская вобласць, Мінскі раён
52,5
68,18
серт.
25.
Шаўлюга Дар’я
ГУО» Яслі –сад -базавая школа №11 г. Полацка
Віцебская вобл. Полацкі раён.
51,5
66,88
серт.
26.
Мацкевіч Вікторыя
«Яслі-сад-базавая школа № 11 г. Полацка»
Віцебская вобл. Полацкі р-н
51
66,23
серт.
27.
Куракова Кіра
ДУА «Сярэдняя школа №18 г. Магілёва»
г. Магілёў
51
66,23
серт.
28.
Раманенкава Дар’я
ДУА «Гімназія №2 г. Ваўкавыска»
Гродзенская
49,5
64,29
серт.
29.
Кажамячонак  Лідзія
ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»
Віцебская вобл., Полацкі р-н
47,5
61,69
серт.
30.
Шэстакова Дар’я
ДУА «Сярэдняя школа 18 г.Магiлёва»
Магiлёўская
47,5
61,69
серт.
31.
Пронская Паліна
ДУА Сярэдняя школа 5 г Масты
Гродзенская
47
61,04
серт.
32.
Баршчэўскі Раман
Дзяржаўная ўстанова адукацыі
Гродзенская вобласць, Смаргонски раён
46,5
60,39
серт.
33.
Зямкова Вераніка
ДУА «Мацвееўскі НПК дзіцячы сад-сярэдняя школа»
Гродзенская
45,5
59,09
серт.
34.
Макарава Варвара
ДУА «Гімназія №2 г.Ваўкавыска»
Гродзенская
45
58,44
серт.
35.
Булка Валерыя
ДУА «Мацвееўскі НПК дзіцячы сад-сярэдняя школа»
Гродзенская
41,5
53,9
серт.
36.
Валузіна Дар’я
ДУА » Сярэдняя школа 18 г. Магілева»
Магілёўская
41
53,25
серт.
37.
Пракопчык Анастасія
ДУА Сярэдняя школа 18 г Магілёва
Магілёўская
40,5
52,6
серт.
38.
Казаніна Анастасія
ДУА «Сярэдняя школа 18 г. Магілёва»
Магілёўская
40,5
52,6
серт.
39.
Гарбачэўскмі Дзяніс
ДУА «Мацвееўскі НПК дзіцячы сад-сярэдняя школа»
Гродзенская
38,5
50
серт.
40.
Давыдзенка Дар’я
ДУА» Сярэдняя школа 18 г.Магілёва»
Магілёўская
38,5
50
серт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *