РБ, Гродзенская вобл., г.п.Зэльва

+375291247534 gorchichko@mail.ru

Дыстанцыйная алімпіяда па беларускай мове «Сакавіцкія жарынкі» для 7 класа: аналіз вынікаў і аб’яўленне пераможцаў

У дыстанцыйнай алімпіядзе «Сакавіцкія жарынкі» для 7 класа, праведзенай 10.03.2020 г., прынялі ўдзел вучні з 47 навучальных устаноў рэспублікі. Кожная работа правяралася не толькі праграмай, але і ўручную, таму вынікі па завяршэнні выканання алімпіяды могуць не супасці з тымі, якія  прадстаўлены ў табліцы на сайце. За кожны рускі сімвал (тыпу и, щ, у замест ў) здымалася па 0,5 бала.

Па выніках алімпіяды пераможцамі сталі:

1. Поўх Вікторыя, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай  вобласці. Свой дыплом Вікторыя можа спампаваць тут.

2. Скудная Аліна, ДУА «Ходасаўская сярэдняя школа» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Аліна можа спампаваць тут.

3. Лоска Руслана, ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа» Магілёўскай вобласці.  Свой дыплом Руслана можа спампаваць тут.

4. Ціханаў Мікіта, ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа» Магілёўскай вобласці.  Свой дыплом Мікіта можа спампаваць тут.

 

2 месца занялі:

1. Сцяржанава Ангеліна, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай  вобласці. Свой дыплом Ангеліна можа спампаваць тут.

2. Данілкова Анастасія, ДУА «Сярэдняя школа №1 г.Веткі імя А.А.Грамыкі» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

3. Гуліцкі Яўген, ДУА «Ганцавіцкі ВПК дзіцячы сад — сярэдняя школа ім. П.Г.Лапаціна Барысаўскага раёна» Мінскай вобласці. Свой дыплом Яўген можа спампаваць тут.

4. Корань Максім, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Максім можа спампаваць тут.

5. Шаўлюга Віялета, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай  вобласці.  Свой дыплом Віялета можа спампаваць тут.

6. Кузьміна Ксенія,  ДУА «Сярэдняя школа №1 г. Веткі імя А.А. Грамыкі» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Ксенія можа спампаваць тут.

7. Чурыла Кацярына, ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Кацярына можа спампаваць тут.

8. Трызна Юлія, ДУА «Клясціцкая дзіцячы сад- сярэдняя школа імя У. А. Хамчаноўскага» Віцебскай  вобласці. Свой дыплом Юлія можа спампаваць тут.

9. Хрушчова Аляксандра,  ДУА «Сярэдняя школа г.п. Краснаполле» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Аляксандра можа спампаваць тут.

10. Сазонаў Данііл, ДУА «Сярэдняя школа №186 г. Мінска». Свой дыплом Данііл можа спампаваць тут.

 

3 месца заваявалі:

1. Філіпенка Павел, ДУА «Сярэдняя школа г.п. Краснаполле» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Павел можа спампаваць тут.

2. Курбатава Дар’я, ДУА «Сярэдняя школа №38 г. Гомеля». Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

3. Касатая Дар’я, ДУА «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка» Віцебскай  вобласці. Свой дыплом Дар’я можа спампаваць тут.

4. Карпей Марта, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Марта можа спампаваць тут.

5. Вангул Глеб, ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Масты» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Глеб можа спампаваць тут.

6. Каспярэц Вераніка, ДУА «Князеўская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Вераніка можа спампаваць тут.

7. Бабарыка Даніла, ДУА «Малевіцкая сярэдняя школа» Гомельскай вобласці. Свой дыплом Даніла можа спампаваць тут.

 

Сертыфікаты за выкананне алімпіяды звыш 50% атрымалі:

Казакевіч Арына, ДУА «Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні» Гродзенскай вобласці (спампаваць);

Сівакова Варвара, ДУА «Дрыбінская сярэдняя школа» Магілёўскай вобласці (спампаваць);

Пасхалі Ламбрыні, ДУА «Сярэдняя школа №29 г. Бабруйска» Магілёўскай вобласці (спампаваць);

Дарашкевіч Вікторыя, ДУА “Дзяржаўная гімназія №1 г.п.Зэльва” Гродзенскай вобласці (спампаваць);

Міндрык Ганна, ДУА “Верцялішкаўская сярэдняя школа” Гродзенскай вобласці (спампаваць);

Вароніч Руфіна, ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа» Брэсцкай вобласці (спампаваць).

 

Калі каго з настаўнікаў цікавяць заданні алімпіяды, мы дашлём іх на электронную пошту асабіста. На сайце яны размяшчацца не будуць, так як гэта інтэлектуальная аўтарская праца цэлага гурту настаўнікаў.

Выніковая табліца рэйтынгу вучняў, якія выканалі алімпіяду на 50% і вышэй

(Вынікі вучняў, якія не набралі 50%, на сайце не размяшчаюцца. Па запытах настаўнікаў мы дасылаем іх праз электронную пошту).

№ п/п
Імя і прозвішча вучня
клас
Поўная назва ўстановы адукацыі
Вобласць, раён
Колькасць правільных адказаў
Працэнт правільных адказаў
Месца
1.
Поўх Вікторыя
7
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»
Віцебская вобл., Полацкі р-н
78
93,98
1
2.
Скудная Аліна
7 клас
ДУА «Ходасаўская сярэдняя школа»
Магілёўская вобл.,Мсціслаўскі раён
76,5
92,17
1
3.
Лоска Руслана
7
ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа»
Магілёўская Глускі
76
91,57
1
4.
Ціханаў Мікіта
7
ДУА «Каткаўскі НПК дзіцячы сад — базавая школа»
Магілёўская Глускі
75
90,36
1
5.
Сцяржанава Ангеліна
7
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»
Віцебская вобл., Полацкі р-н
73
87,95
2
6.
Данілкова Анастасія
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа №1 г.Веткі імя А.А.Грамыкі»
Гомельская
72
86,75
2
7.
Гуліцкі Яўген
7
ДУА “Ганцавіцкі ВПК дзіцячы сад-сярэдняя школа імя П. Р. Лапаціна Барысаўскага раёна”
Мінская вобласць, Барысаўскі раён
72
86,75
2
8.
Корань Максім
7
ДУА «Галынкаўская сярэдняя школа»
Гродзенская Зельвенскі
70
84,34
2
9.
Шаўлюга Віялета
7
Дзяржаўная ўстанова адукацыі » Яслі-сад-базавая школа №11 г. Полацка»
Віцебская вобл., Полацкі р-н
69
83,13
2
10.
Кузьміна Ксенія
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа №1 г.Веткі імя А.А.Грамыкі»
Гомельская
68
81,93
2
11.
Чурыла Кацярына
7
ДУА «Галынкаўская СШ»
Гродзенская, Зэльвенскі
68
81,93
2
12.
Трызна Юлія
7
Клясціцкая дзіцячы сад- сярэдняя школа імя У. А. Хамчаноўскага
Віцебская, Расонскі
67,5
81,33
2
13.
Хрушчова Аляксандра
7 б
ДУА» Сярэдняя школа г.п.Краснаполле»
Магілёўская Краснапольскі
67
80,72
2
14.
Сазонаў Данііл
7 «А»
ДУА «Сярэдняя школа №186 г. Мінска»
г.Мінск
67
80,72
2
15.
Філіпенка Павел
7
ДУА «Сярэдняя школа г.п. Краснаполле»
Магілёўская Краснапольскі
66
79,52
3
16.
Курбатава Дар’я
7
ДУА»Сярэдняя школа №38 г. Гомеля”
г. Гомель
64
77,11
3
17.
Касатая Дар’я
7
Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Яслі-сад-базавая школа № 11 г. Полацка»
Віцебская вобл., Полацкі р-н.
62
74,7
3
18.
Карпей Марта
7
Князеўская сярэдняя школа
Гродзенская вобл.Зэльвенскі раён
62
74,7
3
19.
Вангул Глеб
7
Дзяржаўная установа адукацыі «Сярэдняя школа №5 г. Масты”
Гродзенская, Мастоўскі
61
73,49
3
20.
Каспярэц Вераніка
7
Князеўская СШ
Гродзенская вобл., Зэльвенскі раён
60
72,29
3
21.
Бабарыка Даніла
7
Малевіцкая сярэдняя школа
Гомельская, Жлобінскі
59
71,08
3
22.
Казакевiч Арына
7 «А»
ДУА » Сярэдняя школа № 7 г. Смаргонi”
Гродзенская
55,5
66,87
серт.
23.
Сівакова Варвара
7
Дрыбінская СШ
г.п.Дрыбін
54
65,06
серт.
24.
Пасхалі Ламбрыні
7
СШ №29 г. Бабруйска
Магілёўская
54
65,06
серт.
25.
Дарашкевіч Вікторыя
7
Гімназія № 1 г. п. Зэльва
Зэльвенскі раён Гродзенская вобласць
54
65,06
серт.
26.
Міндрык Ганна
7 «Б»
Верцялішкаўская сярэдняя школа
Гродзенская, Гродзенскі
49
59,04
серт.
27.
Вароніч Руфіна
7
ДУА «Ракітненская яслі-сад-базавая школа»
Брэсцкая вобласць, Лунінецкі раён
45
54,22
серт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *