РБ, Гродзенская вобл., г.п.Зэльва

+375291247534 gorchichko@mail.ru

Дыстанцыйная алімпіяда па беларускай мове «Знаўца роднай лексікі» для 8 класа (23.11.2018 г.): вынікі і аналіз заданняў

лексіка і фРАЗЕАЛОГІЯ

Па выніках дыстанцыйнай алімпіяды «Знаўца роднай лексікі» для 8 класа, якая прайшла на нашым сайце 23.11.2018 г., пераможцамі сталі:

1. Алмакаеў Даніла, ДУА «Сярэдняя школа №35 г. Магілёва». Свой дыплом Даніла можа спампаваць тут.

2. Страшынскі Павел, ДУА «Сярэдняя школа №7 г. Смаргоні» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Павел можа спампаваць тут.

 

Другое месца заваявалі:

1. Агеенка Святлана, ДУА «Сярэдняя школа №35 г. Магілёва». Свой дыплом Святлана можа спампаваць тут.

2. Каранчук Святлана, ДУА «Гімназія №3 г.Пінска» Брэсцкай вобласці. Свой дыплом Святлана можа спампаваць тут.

3. Русялевіч Віялета, ДУА»Доцішская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Віялета можа спампаваць тут

4. Канавалава Ксенія, ДУА «Гімназія  г.Быхава» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Ксенія можа спампаваць тут.

5. Марозава Яна, ДУА «Сярэдняя школа №35 г. Магілёва». Свой дыплом Яна можа спампаваць тут.

 

Трэцяе месца занялі: 

1. Сімаковіч Аляўціна, ДУА «Сярэдняя школа №9 г. Магілёва». Свой дыплом Аляўціна можа спампаваць тут.

2. Савіцкая Лізавета, ДУА «Беняконская сярэдняя школа» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Лізавета можа спампаваць тут.

3. Бусловіч Вольга, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п.Зэльва» Гродзенскай вобласці. Свой дыплом Вольга можа спампаваць тут.

4. Цернавы Дзмітрый, ДУА «Хорская сярэдняя школа» Брэсцкай вобласці. Свой дыплом Дзмітрый можа спампаваць тут.

5. Мушынская Анастасія, ДУА «Гімназія г. Быхава» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

6. Каржова Яўгенія, ДУА «Гарбавіцкі ВПК дзіцячы сад — сярэдняя школа» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Яўгенія можа спампаваць тут.

7. Хмаранкова Анастасія, ДУА «Гімназія г. Быхава» Магілёўскай вобласці. Свой дыплом Анастасія можа спампаваць тут.

 

Вучні, якія не ўвайшлі ў лік прызёраў, але выканалі больш за 50% заданняў, атрымаюць электронныя сертыфікаты ўдзельнікаў.

СЕРТЫФІКАТЫ ЎДЗЕЛЬНІКАЎ:

Шанталосава Аляксандра, ДУА «Сярэдняя школа №23 г. Магілёва» (спампаваць).

Саўлук Надзея, ДУА «Хорская сярэдняя школа» Брэсцкай вобласці (спампаваць).

Бурак Кацярына, ДУА «Пірэвіцкая сярэдняя школа» Гомельскай вобласці (спампаваць).

Іванчыкава Кацярына, ДУА «Сярэдняя школа №35 г. Магілёва» (спампаваць).

Лагуцік Ірына, ДУА «Сярэдняя школа № 7 г.Смаргоні» Гродзенскай вобласці  (спампаваць).

Кавалева Таццяна, ДУА «Сярэдняя школа №25 г. Магілёва» (спампаваць).

Каўганаў Максім, ДУА «Сярэдняя школа №35 г. Магілёва» (спампаваць).

 

Кір’янава Анастасія і Аляксандра Муская не атрымаюць сертыфікаты з-за недакладнай рэгістрацыі (не ўказана правільная назва ўстановы адукацыі). 

Вынікі Грамыка Валянціны, ДУА «Сярэдняя школа №1 г. Гомеля», не залічаны з-за паўторнага выканання заданняў.

Вынікі Паліны Сінкевіч, ДУА «Беняконская сярэдняя школа» не залічаны з-за неадпаведнасці ўзросту (дзяўчынка вучыцца ў 9 класе). 

Поўны спіс удзельнікаў алімпіяды кожнай установы адукацыі з працэнтам выканання заданняў адміністрацыя можа даслаць праз электронную пошту, калі кагосьці з настаўнікаў цікавяць вынікі тых удзельнікаў, якія не трапілі ў зводную табліцу.

Зводная табліца вынікаў вучняў, якія выканалі больш за 50% заданняў:

(Арфаграфія ў табліцы захавана аўтарская: так зарэгістраваліся вашы вучні!)

У наступнай алімпіядзе ўсе памылкі вучняў пры рэгістрацыі будуць улічаны пры вывядзенні канчатковага выніку. Вучань, які трапляе ў тройку прызёраў, не павінен дапускаць памылак хаця б ва ўласным прозвішчы. 

Праверка заданняў ажыццяўлялася спачатку ў аўтаматычным рэжыме, а потым уручную адсочваліся вынікі кожнага ўдзельніка. Таму вынікі ў табліцы могуць не супасці з тымі, якія бачылі вучні пасля выканання заданняў.

№ п/п

П І вучня клас УА Вобласць, раён К-ць балаў % выканання

Месца

1. Даніла Алмакаеў 8 А» сш. 35 г.Магілёў 48 91,43

1

2. Страшынскі Павел 8 «А» сш №7 г. Смаргоні Гродзенская, Смаргонь 48 91,43

1

3. Агеенка Святлана 8 Г клас Сярэдняя школа 35 г.Магілёў 46,5

88,57

2

4.  святлана каранчук 8 гімназія №3 г.Пінска пінск 45 85,71

2

5. Русялевіч Віялета 8 ДУА»Доцішская сярэдняя школа» Гродзенская,Воранаўскі 44,5 84,76

2

6. Канавалава Ксенія 8 Гімназія Быхава Магілёўская 44,3 84,38

2

7. Яна Марозава 8 Г сш № 35 г. Магілёў 43 81,9

2

8. Сімаковіч Аляўціна 8 «А»  дзяржаўная ўстанова адукацыі «Сярэдняя школа 9 г. Магілёва» горад Магілёў 41,5 79,05

3

9. Савіцкая Лізавета 8 Беняконская сярэдняя школа Воранаўскі раён 41 78,1

3

10. Бусловіч Вольга 8 Гімназія № 1 Гродзенская вобласць, г. п. Зэльва 40,5 77,14

3

11. Дзмітрый Цернавы 5 ДУА «Хорская сярэдняя школа» Брэсцкая, Столінскі 40,5 77,14

3

12. Мушынская Анастасія 8 А ДУА»гімназія г. Быхава» Магілёўская 39 74,29

3

13. Каржова Яўгенія 8 ДУА «Гарбавіцкі ВПК ДС- СШ» Магілеўская, Чавускі 38 72,38

3

14. Анастасія Хмаранкова 8«А» ДУА «Гімназія  г. Быхава» Магілёўская вобласць , г. Быхаў 38 72,38

3

15. Шанталосава Аляксандра 8 «В» ДУА «Сярэдняя школа №23 г.Магілёва» г.Магілёў 36 68,57 серт.
16. Саўлук Надзея Аляксандраўна 8 ДУА «Хорская сярэдняя школа» Брэсцкая , Столінскі 35,5 67,62 серт.
17. Бурак Кацярына Аляксандраўна 8 Пірэвіцкая сярэдняя школа Жлобінскага раёна; Гомельская вобласць, Жлобінскі раён;

 

35,5; 67,62; серт.
18. Іванчыкава Кацярына 8″г» Сярэдняя школа № 35 Магілёўская вобласць,Магілёўскі раён 34,5 65,71 серт.
19. Лагуцік Ірына 8 «А» сярэдняя школа № 7 г.Смаргоні годзенская вобласть 34,5 65,71 серт.
20. Паліна СІнкевіч 9 Беняконская сярэдняя школа Гродзенская вобласць, Воранаўскі раён 34 64,76 серт.
21. Кір’янава Анастасія 7 СШ 1 Гомельская вобласць, Навабеліцкі раён 34 64,76
22. Кавалева Таццяна 8 а Сярэдняя школа 25 Магилеу 33,5 63,81 серт.
23. Аляксандра Муская 8″А» СШ№7 Гродзенская вобласць 32,5 61,9
24. Максім Каўганаў 8 Г Сярэдняя школа 35 Магілёў 31,5 60 серт.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *